|
|
Hansapark Sierksdorf
Sierksdorf, Norra Tyskland
Denna upplevelsepark är stor och har åkattraktioner för hela familjen. Parken har hög säkerhet och är ren och fräsch. Hansa-Park ligger i Sierksdorf utanför Lubeck i norra Tyskland.
Bra att veta: Man betalar en entré och åker därefter så mycket man vill hela dagen. Inga åkband behövs alltså.
Här finns åkattraktioner av alla slag man kan förvänta sig på en stor tysk nöjespark. Det finns roliga saker både för fega och modiga, för små barn, stora barn, ungdomar och vuxna.
Barn kan åka i de flesta åkattraktioner, så länge en vuxen åker med dem. Men det finns några undantag, till exempel: Flying Shark (minst 1,40 meter och 8 år) Monte-Zuma (minst 1,40 meter och 10 år) Bell (minst 1,25 meter och 8 år) Crazy Mine (minst 1,10 meter och 9 år) Torre del Mar (mnst 6 år)
Läs mer på:
www.hansapark.de/se/ »
Hitta
Färjan Rödby - Puttgarden, motorväg A1 i riktning Lübeck, avfart Neustadt i. H. - Mitte (Nr.14)
Karta
Eller fyll i varifrån du reser och hitta familjenöjen och boende längs vägen.
Barnsemester.se är inte ansvariga för vad som står i informationen. Kontrollera alla fakta med företaget.
Se alla bilder »
Har du varit på Hansapark Sierksdorf?
Ladda upp en bild »
|
» Vad tycker besökarna?
Besökare tycker till!
Hansapark Sierksdorf har betygsatts av 25 familjer.
Läs vad de tyckte »
» Betyg
» Passar bäst för barn i åldern...
|
0-1 år |
|
|
8-9 år |
|
|
2-3 år |
|
|
10-11 år |
|
|
4-5 år |
|
|
12-13 år |
|
|
6-7 år |
|
|
14-15 år |
|
7
familjerhar tyckt till.
|
|
» Senaste betyg och kommentarer
|
Helt enkelt perfekt för en barnfamilj!
|
|
Här finns det så många karuseller att det är svårt att hinna med alla! :) det är rent och fräscht och hela familjen har det toppen! Läs mer »
|
Perfekt
|
|
släng er i väggen ölands djurpark här är en park som vet hur standarden på en park ska vara.Inga överpriser på mat,glass.
Förstår vad m... Läs mer »
|
Bra endagsutflykt.
|
|
Vi var där en solig dag i början av augusti, och det lönade sej att komma tidigt. En del attraktioner var igång kl. 9 på morgonen, så vi han... Läs mer »
|
|
|